Aktuality

Alca oslavuje 25. výročie

Spoločnosť Alcadrain, aktuálne najväčší stredoeurópsky producent sanitárnej techniky, oslavuje 25 rokov od svojho vzniku. Firmu založili manželia Radka Prokopová a František Fabičovíc pod pôvodným názvom Alcaplast v Břeclavi. „Začínali sme so štyrmi zamestnancami lisovať armatúry v podstate v garáži. Darilo sa nám, pretože sme vyrábali oveľa lacnejšie a kvalitnejšie ako konkurencia. Dnes ročné tržby Alcy dosahujú tri miliardy korún a zamestnávame bezmála tisícku ľudí,“ zhrnul František Fabičovic, spolumajiteľ Alca Group. Do skupiny teraz okrem Alcadrainu patrí tiež výrobca potrubných systémov FV Plast a výrobca modulárnych systémov Alcafix. Produkty Alca sa vyvážajú do viac ako 70 krajín sveta.

Drenážny žľab Alca získal prestížnu cenu na ISH

Vonkajší drenážny žľab spoločnosti Alcadrian získal ocenenie Design Plus ISH 2023 na medzinárodnom veľtrhu ISH vo Frankfurte nad Mohanom, ktorý je jedným z najprestížnejších prehliadok kupeľní, kúrenia a inštalácií. Tento rok na ňom vystavovalo viac ako 2000 firiem zo 154 krajín sveta. Porotcov na veľtrhu zaujalo hlavne neviditiľné riešenie vonkajšieho žľabu, ktorý umožnuje jeho splynutie s okolím.

Pozvánka ISH 2023

Dovolte, abychom Vás pozvali na mezinárodní veletrh ISH 2023, který se koná ve dnech 13.–17. března 2023 ve Frankfurtu.

Expozici skupiny Alca Group můžete nalézt v hale 4.0, výstavní stánek číslo B85.

Těšíme se na setkání s Vámi.

INFO 1–2023

  • Výrazné zlacnenie pračkového podomietkového sifónu pre napojenie dvoch spotrebičov
  • Univerzálny samotiažny montážny systém pre fotovoltaické panely na ploché strechy
  • Ocenenie Design Plus ISH 2023 pre nový drenážny žľab s roštom pre vloženie dlažby alebo kameňa

Alcadrain opäť v Českých 100 Najlepších

Už šiestykrát v rade sa spoločnosť Alcadrain umiestnila v rebríčku Českých 100 Najlepších a oproti roku 2021 poskočila z päťdesiateho miesta na krásne štyridsiateprvé miesto.

Vyhlásenie 27. ročníka súťaže spolu s medzinárodnou konferenciou Kľúčové faktory úspechu, prebehlo už tradične na Pražskom hrade v Novej Galérii a v Španielskej sále.

Alca Days nadchli cez 130 zákazníkov

Uplynulý týždeň patril Alca Days – najväčšia udalosť pre našich zákazníkov tohto roku. Privítali sme cez 130 partnerov, tentokrát najmä z regiónov našich pobočiek. Prišli hostia z Poľska, Maďarska, Rumunska, Bulharska, ale i ďalších zemí ako Moldavsko alebo Albánsko.

V priebehu tejto na jeseň už tradičnej akcie mali naši zákazníci možnosť navštíviť pražský showroom, prezrieť si výrobné závody FV Plastu v Čelákoviciach aj spoločnosti Alcadrain v Břeclavi. Nakukli tak pod pokrievku celej skupiny Alca Group.

INFO 1–2022

  • Práčkový podomietkový sifón pre napojenie dvoch spotrebičov
  • Vyklápacie ovládacie tlačítka THIN
  • Nové ovládacie tlačidlo MOON
  • Vpusť pre vinylové podlahy
  • Inovácia montážnych rámov

Alcaplast mení po 24 rokoch logo aj názov spoločnosti

Spoločnosť Alcaplast, člen skupiny Alca Group, mení od 1. 3. 2022 svoju korporátnu identitu. Nový firemný design v sebe zahŕňa najmä zmenu loga spoločnosti, ktoré sa zmenilo prvýkrát po 24 rokoch.

Modernizáciu loga súčasne doprevádza premenovanie spoločnosti. Alcaplast prechádza na názov Alcadrain, ktorý lepšie vystihuje podstatu výrobkov spojených s odvodnením, ako už v interiéri alebo exteriéri, a vyhovuje medzinárodnému prostrediu, kde v súčasnej dobe firma už z väčšej časti pôsobí.

Alcaplast piatykrát v Českých 100 Najlepších

Už po piatykrát v rade sa spoločnosť Alcaplast umiestnila v rebríčku Českých 100 Najlepších. Aj cez narýchlo vyhlásený núdzový stav a s ním súvisiace obmedzenia, prebehla slávnostná udalosť podľa plánu v Španielskom sále Pražského hradu. V zastúpení majiteľov spoločnosti Radky Prokopovej a Františka Fabičovica prevzal ocenenie Lukáš Vozdecký.

ALCA GALA 2021

Akcia Alca Gala pre českých a slovenských zákazníkov a partnerov je za nami. Sme veľmi radi, že sme sa mohli po dlhšej dobe opäť stretnúť a prebrať so zákazníkmi nielen naše produktové novinky, ale tiež sa dobre pobaviť v menej formálnej atmosfére na večierku vo Vinárstve Obelisk.