Spoločnosť Alcadrain bola založená v roku 1998 ako rodinná česká firma pod názvom Alcaplast. V roku 2022 zmenila názov v rámci vzniku skupiny Alca Group. Je najväčším výrobcom sanitárnej techniky v strednej a východnej Európe, na ploche cez 110 000 m2 vyrába viac ako 1000 výrobkov sanitárnej techniky – ventily, sifóny, moduly, žľaby, vpuste, WC sedátka a ďalší sortiment.

Alcadrain o společnosti

Alcadrain rýchlo expanduje, o čo sa zaslúžili najmä kvalitné a dizajnovo zaujímavé produkty prémiovej značky Alca, ktoré si spoločnosť aj sama navrhuje a sú nositeľmi rady ocenení ako napr. Red Dot Award 2014 za kolekciu ovládacích tlačítok FLAT alebo iF Design Award 2018 za bezdotykové ovládacie tlačítka NIGHT LIGHT.

Alcadrain o společnosti

Už piatykrát v rade obhájila spoločnosť svoju pozíciu medzi stovkou najúspešnejších českých firiem v súťaži Českých 100 Najlepších a v roku 2019 majitelia spoločnosti - manželia Radka Prokopová a František Fabičovic - získali prestížne ocenenie EY Podnikateľ roku 2018 Českej republiky.

Alcadrain o společnosti

Výrobky Alcadrain nachádzajú svoje uplatnenie ako v novostavbách, tak pri rekonštrukciách. Technickí odborníci firmy Alcadrain kladú dôraz na bezporuchovosť a spoľahlivosť všetkých výrobkov. Predtým, ako produkty Alca opustia výrobný závod v Břeclavi, sú všetky testované na kvalitu.

Alcadrain o společnosti

Alcadrain stojí v skupine Alca Group vedľa ďalších dvoch firiem - Alcapipe, najväčšieho českého výrobcu potrubných systémov, predtým známeho pod názvom FV Plast, a Alcafix zaoberajúcou sa výrobou modulárnych systémov pre výstavbu a rekonštrukciu kúpeľňových priestorov a toaliet.

Alcadrain o společnosti

Vytvárať výrobky, ktoré spoľahlivo fungujú, spĺňajú požiadavky zákazníkov a obohacujú kvalitu života, je cieľom spoločnosti Alca Group.

Výročná správa 2023 bg
Výročná správa 2023 ico
Čo sme v minulom roku dokázali?
Výročná správa 2023

Video o spoločnosti